Na pravdě (ne)záleží?!

Dneska bych se s Vámi moc ráda podělila o jednu hodně důležitou věc. A tou je PRAVDA. Nebo spíš nepravda. Ale je to pro ťukání natolik důležité, že jsem se rozhodla o pravdě napsat samostatný článek.

U EFT je totiž úplně JEDNO, co je pravda a co ne. Je jedno, jaká je skutečná situace!

Tyto věty mějte prosím na paměti pokaždé, když se vrhnete na ťukání!

Jsou totiž nesmírně důležité. Jak u Vás, když budete ťukat sami se sebou, tak u vašeho dítěte. Dětská představivost nezná meze, dítěti se může stát běžná věc a ono jí dokáže nafouknout do obřích rozměrů. Naše děti si často přibarvují problémy, někdy si i vymýšlí úplně, jen aby za tím výmyslem schovali něco docela jiného… Proto je důležité naslouchat a nacítit se na dítě.

Ale hlavně…

…Nehodnoť, nesuď…prostě pracuj s tím, co ti dítě dá, co ti řekne.

Pravda nás v EFT nezajímá, ať už vám při ťukání vyletí z pusy cokoliv, je to jedno a netrapte se tím, že vám něco tak hrozného přišlo na mysl! Věřte, že každou mámu, někdy napadlo, že nemá ráda svoje dítě, nebo že by ho nejraději někam zavřela.

Takové myšlenky nejsou špatné, jsou normální! Děti nás dokáží vytočit do ruda, a i přesto je milujeme celou svou bytostí. Jen v ten okamžik moc ne. A když tě to napadne, tak to ještě neznamená, že je to pravda! Nebraň se negativním pocitům a myšlenkám! Nech je vylézt ven, přivítej se s nimi a propusť je pryč.

Tím, že se budeš tvářit, že nejsou, že je v sobě nemáš, nebo se za ně budeš stydět a trápit se, tím si nepomůžeš!

Musíš je poznat a propustit. Tím zmizí úplně a už nebudou škodit. Ani tobě ani tvým nejmilejším. O tom celé EFT je, vylovit v sobě negativní pocit a pěkně si s ním pohrát. Mluvit o něm pořád dokola a dokola, dokud už pro nás nebude ničím zajímavý a prostě ho pustíme dál, necháme ho odejít.

Jsem na všechno sama.

Mně se tohle často stává, když mě popadne pocit, že jsem na všechno sama. Stačí mi, když děti nemají svůj den, do toho zvoní víc telefonů než obvykle, dělám několik věcí najednou. Nemám uklizeno a nevím co vařit. Znáte to, prostě běžný den na rodičovské dovolené, kdy stojí všechno za prd. Jednou za čas ho máme všechny. A mě popadne pocit, že jsem na všechno sama.

Že mi nikdo nepomůže. A už to ve mně doutná. Většinou začnu manželem, jak mě šve, že si hoví v práci. Jakou má pohodičku a mě tu může klepnout z dětí. Pak to rozšířím na babičky, jak je máme jen na ozdobu. A když mám den blbec, tak mi prolítnou hlavou i všechny kamarádky a sousedky a známé. Jak ony mají pohodlné životy, jak mají děti furt u babiček, a tak dále…

NIC z toho není pravda!

V tu chvíli to tak cítím. Pravda je vedlejší. A tak si na to zaťukám a uvědomím si, jaká je to vlastně blbost.

(Ťukám: Karate bod – I přestože se cítím na všechno sama a myslím si, že mi nikdo nepomůže, stejně se mám ráda a přijímám se. 3x……Kolečko bodů -jsem na to sama…nikdo mi nepomůže…je toho na mě moc…vše se to na mě valí… atd.

Manžel funguje s dětmi úplně na jedničku. Babičky máme taky zlatý a ostatní mají určitě svých starostí dost, jako každý. Ale v té situaci, když je toho na mě moc, tak si fakt myslím, že mi nikdo nepomáhá. Cítím to tak. A to je to podstatné.

Proto jsou u EFT tak moc důležité pocity a emoce!

Vždy je třeba si všímat toho, co ti u ťukání „chodí“ do hlavy. Jaké myšlenky tě napadají, jaké vzpomínky ti blesknout hlavou a na jaké lidi u toho pomyslíš. To vše je důležité. A vše souvisí se vším. Když začneš ťukat, dej rozumu volno. Rozum ti nebude nic moc platný. Na vše se dívej pocitově a srdcem.

Ať už tě napadne sebevětší blbost věnuj ji pozornost.

Nic se neděje jen tak, vše co tě napadne má svůj smysl.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *